Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy jechał kradzionym volkswagenem

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 21-latek z trudnością utrzymywał równowagę, kiedy wyszedł zza kierownicy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że obywatel Ukrainy chwilę wcześniej włamał się do pojazdu i ukradł go. Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał już zarzuty. Odzyskany volkswagen wrócił do właściciela.

Po godzinie 4 nad ranem policjanci z Bemowa otrzymali informację, że kierujący volkswagenem najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Chwilę po tym mundurowi spostrzegli jadący pojazd. Po krótkim pościgu kierujący tym pojazdem zatrzymał się przy ulicy Prostej. Policjanci przystąpili do czynności służbowych. Od razu wyczuli woń alkoholu od kierującego. Mężczyzna nie potrafił utrzymać równowagi. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Woli. Po sprawdzeniu pojazdu, okazało się, że pojazd został chwilę wcześniej skradziony. W tym samym czasie właściciel volkswagena zgłaszał w innej jednostce Policji kradzież z włamaniem pojazdu. Z ustaleń wynika, że 21-latek ukradł kluczyki od volkswagena z pomieszczenia, gdzie pracował.

Obywatel Ukrainy został osadzony w policyjnym areszcie, a odzyskany pojazd wrócił do właściciela. Podejrzany usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży z włamaniem pojazdu. Teraz może grozić mu kara do 10 lat więzienia.

ms/mb

Powrót na górę strony