Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych kierowców z sądowymi zakazami

Data publikacji 18.04.2016

Jednego tylko dnia w ręce policjantów wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców i obydwaj z sądowymi zakazami kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Pierwszego z mężczyzn - kierowcę bmw - ujawnili podczas kontroli drogowej policjanci z Halinowa, drugiego - jadącego ciągnikiem – policjanci z Mrozów. I traktorzysta i kierowca osobówki mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi im teraz odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowych zakazów. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwa karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci patrolujący tereny gmin w powiecie mińskim zwracają szczególną uwagę na kierowców, motorowerzystów i rowerzystów, naruszających przepisy ruchu drogowego. Każda kontrola na drodze wiąże się z badaniem stanu trzeźwości.

W ciągu jednego tylko dnia w różnych miejscach w powiecie mińskim policjanci ujawnili dwóch kierujących, którzy naruszyli przepisy obowiązującego prawa. Obydwaj mężczyźni jechali „na podwójnym gazie”.

Pierwszy w ręce policjantów z prewencji z Komisariatu Policji w Halinowie wpadł 28-letni mieszkaniec Starachowic, który w Cisiu kierował bmw mając w organizmie ponad 2,5 promila w organizmie.

Drugim „amatorem” jazdy po alkoholu był 29-letni traktorzysta, który wpadł w podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów z Mrozów z zespołu patrolowo-interwencyjnego. Ten kierujący również miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na dodatek obydwaj podejrzani o popełnienie przestępstw drogowych mieli sądowe zakazy, które zabraniały im jazdy pojazdami mechanicznymi, pierwszemu do 2017 roku, drugiemu do 2018 roku.

Za ujawnione przestępstwa drogowe i złamanie postanowień sądu grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

dn/aw

Powrót na górę strony