Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki bezpieczne w kamizelkach

Data publikacji 09.04.2016

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejna wizyta odbyła się w Przedszkolu w Janówku Pierwszym w gminie Wieliszew Tematem spotkania było m. in. bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W trosce o to, aby być widocznym na drodze maluchy otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Wieliszewie.

Policyjne pogadanki, pokaz sprzętu, który na co dzień wykorzystują w służbie mundurowi na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie legionowskim.

Najciekawszą grupą są przedszkolaki, dla których już sam widok radiowozu i umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. W ubiegłym tygodniu policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii legionowskiej komendy udali się z wizytą do Przedszkola w Janówku Pierwszym w gminie Wieliszew. Funkcjonariusze najpierw przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Potem najmłodsi uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak policjanci za kierownicą policyjnego radiowozu. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało odblaskową kamizelkę. Odblaskowe ubrania zostały przekazane przez Urząd Gminy Wieliszew.

Policjanci zachęcają do noszenia kamizelek zwłaszcza teraz kiedy rozpoczął się sezon wiosenny i dzieci więcej będą przebywać na świeżym powietrzu. Za spotkanie maluchy podziękowały policjantom uśmiechami. Nie zabrakło też wspólnych pamiątkowych zdjęć.

ek

Powrót na górę strony