Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jednego zatrzymali, a teraz ustalają kolejnych podejrzanych

Data publikacji 07.04.2016

Niespełna kilkunastu godzin potrzebowali policjanci z zespołu kryminalnego w Mrozach, żeby namierzyć i zatrzymać 21-letniego mieszkańca kałuszyńskiej gminy, mogącego mieć związek z włamaniem do biura prywatnej firmy w Mrozach, skąd skradziono sprzęt komputerowy i pieniądze. Policjanci odzyskali też część skradzionych fantów, które były ukryte w miejscu zamieszkania podejrzanego. Policjanci wstępnie ustalili, że jeszcze inne osoby mogą mieć związek z tym zdarzeniem, dlatego też nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Tymczasem wobec opisywanego 21-letniego podejrzanego, prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

W biurze jednej z prywatnych firm w Mrozach miało miejsce włamanie. „Włamywacze” dostali się do środka i ukradli sprzęt komputerowy oraz pieniądze.

Kilkanaście godzin później policjanci z Mrozów zatrzymali 21-latka z gminy Kałuszyn, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. Podczas przeszukania posesji, na której mieszkał, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów. 21-latek trafił do policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy, zebrany przez policjantów z zespołu kryminalnego i prokuratora nadzorującego postępowanie przygotowawcze, wstępnie uprawdopodobnił udział 21-letniego podejrzanego w opisywanym przestępstwie i pozwolił na przedstawienie mu zarzutu popełnienia kradzieży z włamaniem wspólnie z innymi osobami.

Wobec podejrzanego, na mocy prokuratorskiego postanowienia zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

To jeszcze nie jest koniec tej sprawy. Policjanci z prokuratorem dokładnie analizują zgromadzone w sprawie materiały i typują potencjalnych wspólników 21-latka.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie - w przypadku ustalenia pozostałych podejrzanych - policjanci będą realizowali kolejne zatrzymania.

ea/dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.26 MB)

Powrót na górę strony