Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na oczach policjantów włamywacze przekazywali łup paserowi

Data publikacji 07.04.2016

Łupem dwóch braci zatrzymanych przez wolski wywiad był telewizor, dokumenty i pieniądze o łącznej wartości 1300 złotych. Funkcjonariusze odzyskali część rzeczy pochodzących z przestępstwa. W chwili przekazania łupu paserowi trójka podejrzanych została zatrzymana. Paweł E. Arkadiusz E. i Mirosław J. trafili do policyjnej celi. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Wolscy wywiadowcy po informacji, że na terenie dzielnicy doszło do kradzieży z włamaniem do mieszkania, gdzie łupem sprawców był telewizor, dokumenty i pieniądze o łącznej wartości około 1300 złotych, zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem sprawców. Na efekty ich pracy długo nie trzeba było czekać. Wywiadowcy, mając dobre rozpoznanie, przypuszczali, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Podczas obserwacji, dosłownie na oczach policjantów, dwaj bracia przekazywali telewizor paserowi. Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Odzyskany telewizor został zabezpieczony.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zebraniu materiału dowodowego Paweł E. i Arkadiusz E. usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem natomiast Mirosław J. usłyszał zarzut paserstwa. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, paserstwo do 5 lat więzienia.

ea/ms

Powrót na górę strony