Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wprowadzanie do obrotu narkotyków

Data publikacji 04.04.2016

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wspierani przez wydział realizacyjny zatrzymali 6 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze w trakcie działań zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, kokainę i haszysz. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Z samego rana policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wspierani przez funkcjonariuszy wydziału realizacyjnego weszli do kilku mieszkań na terenie Warszawy. Działania realizowane były w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej dotyczącego między innymi obrotu narkotykami oraz bronią.  

Policjanci ustalili kolejne osoby mające związek z tą sprawą. Z ich informacji wynikało, że  prawdopodobnie wprowadzają one do obrotu narkotyki  i proceder ten może trwać już od dłuższego czasu. W ręce funkcjonariuszy trafiło sześciu mężczyzn  w wieku od 28 do 39 lat. W ich miejscach zamieszkania policjanci znaleźli między innymi marihuanę, kokainę, heroinę i haszysz. Narkotyki zostały zabezpieczone do sprawy i przesłane do dalszych badań.

Mężczyźni zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie na tym etapie postępowania usłyszeli zarzuty za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Wielomiesięczna praca policjantów ze stołecznego „terroru” i prokuratorów oraz ich dotychczasowe działania  pozwoliły na zatrzymanie w tej sprawie już ponad 30 osób. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.69 MB)

Powrót na górę strony