Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o kradzież tacy z datkami od wiernych

Data publikacji 01.04.2016

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej kilku włamań i kradzieży. Z zebranych informacji wynika, że to właśnie on w Wielką Sobotę w jednym z kościołów w trakcie święcenia koszyczków, dokonał kradzieży tacy z datkami od wiernych.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego z Piaseczna przedstawili dziś zarzuty 35- letniemu mężczyźnie. Jest on podejrzewany o dokonanie co najmniej kilku kradzieży i włamań. Między innymi w połowie marca kamery monitoringu zarejestrowały go podczas włamania do zaparkowanej w podziemnym garażu toyoty.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że to właśnie on jest również podejrzewany o dokonanie bulwersującej kradzieży, do której doszło w Wielką Sobotę w jednym z kościołów pod Piasecznem.

Tu na oczach licznie zgromadzonych wiernych, którzy przybyli wraz ze świątecznymi koszyczkami, w przerwie pomiędzy ich poświęceniem mężczyzna podbiegł do wystawionego na tę okazję stołu, i z pomiędzy święconek zabrał tacę z datkami od wiernych. Następnie wybiegł z kościoła i odjechał swoim samochodem.

Dziś rano funkcjonariusze z wydziału kryminalnego weszli do mieszkania 35- latka. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Odpowie on teraz zarówno za kradzież w kościele, jak włamanie do toyoty. Policjanci nie wykluczają, że zatrzymany może mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w powiecie piaseczyńskim.

js/mb

Powrót na górę strony