Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechowywały papierosy bez akcyzy

Data publikacji 31.03.2016

581 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 800 złotych w gotówce pochodzące najprawdopodobniej z ich sprzedaży zabezpieczyli podczas ostatnich działań policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w jednym z mieszkań przy ul. Kawęczyńskiej. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 37-letnią Wiolettę K. oraz 54-letnią Małgorzatę K., która odpowie również za paserstwo telefonu komórkowego. Obie naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 10.000 złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na podstawie wcześniej uzyskanej informacji, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na warszawskiej Pradze Północ przechowywane są papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej, postanowili sprawdzić lokal przy ul. Kawęczyńskiej. Informacja potwierdziła się. Funkcjonariusze wylegitymowali wychodzącą z mieszkania kobietę. W torbie 37-letniej Wioletty K. policjanci znaleźli 24 paczki nielegalnych papierosów. W lokalu natomiast zastali 54-letnią Małgorzatę K. Kobiety zaprzeczyły, jakoby miały przechowywać papierosy pochodzące z kontrabandy.

Funkcjonariusze, mimo tych zapewnień, bardzo wnikliwie przeszukali wszystkie pomieszczenia i zabezpieczyli łącznie 581 paczek papierosów różnych marek, które nie były opatrzone wymaganymi banderolami. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 10.000 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 800 złotych, które najprawdopodobniej pochodzą ze sprzedaży ,,nielegalnych" papierosów.

Wioletta K. i Małgorzata K. zostały zatrzymane i przewiezione do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Obie usłyszały już zarzuty. Wioletta K. za przenoszenie i przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy, natomiast 54-letnia Małgorzata K. odpowie za przechowywanie oraz paserstwo telefonu komórkowego.

ea/po

Powrót na górę strony