Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liczył na łatwy zarobek

Data publikacji 31.03.2016

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali Pawła S. podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do kontenera stojącego na terenie budowy przy ul. Malborskiej. Włamywaczowi przeszkodzili pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy zaalarmowali policyjnych wywiadowców. Mundurowi w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Paweł S. był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutu poddał się dobrowolnie karze.

We wtorek tuż przed 2.00 w nocy pracownicy ochrony z terenu budowy na terenie Targówka poinformowali policjantów, że w trakcie obchodu usłyszeli dziwne odgłosy dochodzące z kontenera, w którym przechowywane były elektronarzędzia. Zaniepokojeni postanowili sprawdzić skąd pochodzą hałasy. Zauważyli odgiętą jedną ze ścian pomieszczenia, a w środku sylwetkę mężczyzny. Szybko zadzwonili po Policję. Mundurowi natychmiast zjawili się na miejscu. Włamywacz, zdając sobie sprawę, że został zauważony, próbował uciec pozostawiając przygotowane do wyniesienia elektronarzędzia.

Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego podjęli pościg i po kilku chwilach sprawca został zatrzymany. Okazał się nim Paweł S. Mężczyzna był nietrzeźwy. Był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Dochodzeniowcy przyjęli zawiadomienie i zgromadzili niezbędne dowody. Paweł S. usłyszał kolejny zarzut – usiłowanie kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

po/aw

Powrót na górę strony