Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy zabrali alkohol ze sklepu, a kiedy pracownica próbowała ich zatrzymać, jeden z nich odepchnął ją, w wyniku czego kobieta upadła na ziemię. Paweł Ch. oraz Dariusz S. usłyszeli już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 9.00. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do jednego ze sklepów na terenie Targówka weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wszedł za ladę i zabrał z półki 3 butelki z alkoholem. Następnie mężczyźni próbowali opuścić sklep. Nie czekając długo, pracownica natychmiast stanęła przy drzwiach i próbowała zatrzymać mężczyzn. Została odepchnięta przez jednego z nich i upadła na ziemię. Złodzieje opuścili sklep.

Zaalarmowani o całym zdarzeniu policjanci z Targówka zajęli się ustaleniem i poszukiwaniem podejrzanych osób. W wyniku penetracji, zatrzymali 34-letniego Pawła Ch. oraz 50-letniego Dariusza S., którzy zostali rozpoznani przez kasjerkę.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zebrali materiał dowodowy i doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej wspólnie i w porozumieniu. Decyzją prokuratora, 34 i 50-latek zostali objęci dozorem policyjnym. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

po/mb

Powrót na górę strony