Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież na "legendę"

Data publikacji 29.01.2016

Bielańscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed złodziejami działającymi metodą na tzw. legendę. Ich ofiarami najczęściej są osoby starsze oraz samotnie mieszkające. Dzięki pracy policjantów, osoba oferująca do sprzedaży komplet sztućców, podejrzana o 8 kradzieży i oszustwo została zatrzymana i już usłyszała zarzuty, za które grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując ich zaufanie oraz "dobre serce". Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, o jedzenie, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

Ostatnio ofiarą takiego przestępstwa padło 9 mieszkanek Żoliborza. Jak ustalili policjanci, do ich mieszkań pukał mężczyzna, który oferował do sprzedaży zestaw sztućców. Kobiety z reguły decydowały się na zakup oferowanego towaru i wyjmowały pieniądze. Na to tylko czekał mężczyzna, który gdy tylko zorientował się, skąd pokrzywdzone biorą pieniądze, wykorzystywał ich nieuwagę i znikał razem z pieniędzmi i walizką sztućców. Mężczyzna naraził pokrzywdzone na straty sięgające prawie 13 000 złotych.

Pokrzywdzone zgłaszały sprawę Policji. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Żoliborza. Na podstawie zeznań świadka i własnej pracy operacyjnej wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem.

Sebastian A. został zatrzymany. Mężczyzna już usłyszał 8 zarzutów za kradzież i 1 za oszustwo. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ek

Powrót na górę strony