Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za znęcanie się nad konkubiną

Data publikacji 18.01.2016

Do policyjnego aresztu po zgłoszeniu domowej awantury trafił 35-letni Artur S. mieszkaniec powiatu mińskiego, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną, której miał między innymi grozić pobiciem, a nawet pozbawieniem życia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz nakaz opuszczenia mieszkania konkubiny. 35-latek przyznał się do przestępstwa, o które został podejrzany i dobrowolnie poddał się karze.

Policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wezwano na jedno z mińskich osiedli, gdzie konkubent zaczął grozić swojej konkubinie nożem, między innymi uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali na miejsce.

Policjanci zatrzymali opisywanego mężczyznę. Był nim 35-letni Artur S. mieszkaniec powiatu mińskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Podejrzany o znęcanie się nad konkubiną trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, a następnie doprowadzony do prokuratury.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił i uwiarygodnił, że mężczyzna ten od 2014 roku zachowywał się agresywnie wobec swojej konkubiny, wszczynał awantury, wyzywał, popychał i szarpał, a przy tym ubliżał pokrzywdzonej. Do tego groził jej pobiciem, a nawet pozbawieniem życia.

Artur S. przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał karze. Na mocy postanowienia prokuratora będzie teraz objęty policyjnym dozorem i ma nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

ea/dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.26 MB)

Powrót na górę strony