Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 19 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy

Data publikacji 16.01.2016

19100 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej komendy. 85 paczek papierosów przewoził osobową toyotą 70-latek. Kolejne 870 paczek wyrobów tytoniowych ujawnili policjanci w miejscu zamieszkania Wiesława K. Mężczyzna już został przesłuchany, zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności i przepadek mienia.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej komendy uzyskali informację dotycząca posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu. Papierosy miał przywozić i sprzedawać na terenie parkingu przy szpitalu w Wołominie właściciel osobowej toyoty.

Policjanci podjęli obserwacje parkingu. Już po chwili zauważyli będącą w ich zainteresowaniu toyotę. W aucie była jedna osoba, starszy mężczyzna. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili 1700 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podejrzewając, że 70-latek może mieć większą ilość „nielegalnych” wyrobów tytoniowych udali się do jego miejsca zamieszkania. Tam w wyniku przeszukania znaleźli kolejną partię wyrobów tytoniowych - 17 400 sztuk papierosów różnych marek.

Wiesław K. od razu przyznała się, że cała „kontrabanda” należy do niego i miała ona trafić do obrotu. Funkcjonariusze już przesłuchali 70-latka, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Za przechowywanie i przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego może mu teraz grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek mienia.
ts/ij

Powrót na górę strony