Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za włamanie do skrzynki pocztowej

Data publikacji 15.01.2016

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał Dawid S. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału patrolowo-interewencyjnego z Woli. Mężczyzna ukrył się w piwnicy, licząc, że uniknie odpowiedzialności. Okazało się, że chwilę wcześniej włamał się do skrzynki pocztowej, w której znajdował się klucz od piwnicy. 17-latek trafił prosto do policyjnej celi. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 22.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli udali się na interwencję dotyczącą włamania. Po tym, jak czujni sąsiedzi usłyszeli hałas w pomieszczeniach piwnicznych, natychmiast zaalarmowali o tym Policję.

Na miejscu okazało się, że skrzynka pocztowa należącego do lokatora jest wyłamana i został z niej skradziony klucz od piwnicy. Funkcjonariusze po sprawdzeniu pomieszczeń piwnicznych zauważyli młodego mężczyznę, który nie potrafił wyjaśnić policjantom swojej obecności. Okazało się, że 17-latek jest odpowiedzialny za włamanie do skrzynki pocztowej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili podejrzanemu zarzut. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ms

Powrót na górę strony