Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby zatrzymane, w tym fałszywy kurier

Data publikacji 15.01.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali fałszywego kuriera oraz jeszcze dwie osoby podejrzewane o dokonywanie oszustw. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, za pośrednictwem Internetu wyszukiwali oni atrakcyjne towary, następnie wysyłali fałszywe potwierdzenia bankowych przelewów, zabierali sprzęt i znikali. Policjanci apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu transakcji internetowych.

Wczoraj po 22.00 kryminalni z Piaseczna dokonali zatrzymania trzech osób. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że tego dnia za pośrednictwem popularnego portalu internetowego dokonali oni zakupu odkurzacza za sumę 2 000 złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani wcale nie dokonali żadnego przelewu pieniędzy dla osoby oferującej nowy odkurzacz, a jedynie dla uwierzytelnienia swoich działań wysłali, jak się okazało sfałszowane potwierdzenie przelewu.

Następnie skontaktowali się z oferentem i poinformowali, że po odbiór sprzętu zgłosi się kurier znanej firmy zajmującej się przesyłkami. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali w policyjnej zasadzce najpierw 45- letniego „kuriera”, który posiadał przy sobie sfałszowany identyfikator firmy kurierskiej i udawał się już po odbiór odkurzacza.

Natomiast po chwili w ręce mundurowych wpadły dwie kolejne osoby. 30-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna. W ich samochodzie policjanci znaleźli między innymi kopie wysyłanych rzekomych przelewów internetowych.

Wszyscy zostali zatrzymani. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci podejrzewają, że grupa ta może mieć związek także z innymi podobnymi przestępstwami.

Policjanci ponownie przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy dokonywaniu zakupów i sprzedaży poprzez sieć internetową.

ea/js

Powrót na górę strony