Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o areszt dla podejrzewanych o brutalny rozbój

Data publikacji 15.03.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Sprawcy obezwładnili swoją ofiarę, bijąc ją pałką teleskopową i kijem bejsbolowym, a następnie skradli niemal 2000 złotych. Wobec zatrzymanych policjanci złożą wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Kilka dni temu na terenie Góry Kalwarii doszło do brutalnego rozboju. Przy jednej z posesji zaparkował mercedes, a siedzący w nim mężczyźni zaproponowali by właściciel domu kupił od nich przyczepę samochodową po atrakcyjnej cenie. Z zebranych przez mundurowych informacji wynika że, gdy 59-letni mężczyzna odmówił wówczas z samochodu wysiadło dwóch młodych mężczyzn i dotkliwie pobiło go, używając przy tym pałki teleskopowej i kija bejsbolowego.

Następnie rannemu, leżącemu na ziemi mężczyźnie zostały skradzione niemal 2 tysiące złotych, które miał przy sobie oraz telefon komórkowy.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z komendy w Piasecznie w wyniku pracy operacyjnej wczoraj wieczorem weszli do dwóch mieszkań znajdujących się na terenie gminy Piaseczno. Z policyjnych ustaleń wynika, że to właśnie 21-letni właściciel mercedesa, jak i jego 25-letni kompan są podejrzewani nie tylko o dokonanie tego rozboju, ale również o kradzież co najmniej dwóch przyczep samochodowych, kradzieże paliwa i inne przestępstwa, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Policjanci w należącym do 21- latka mercedesie ujawnili między innymi kij bejsbolowy, metalową pałkę typu „Tonfa”, nożyce i inne narzędzia do przecinania metalu. Wobec obu zatrzymanych policjanci złożą do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.

js/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.59 MB)

Powrót na górę strony