Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek podejrzewany o kradzieże samochodów i skuterów trafił do celi

Data publikacji 19.02.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 19- latka podejrzewanego o dokonanie co najmniej 3 kradzieży pojazdów oraz licznych kradzieży i włamań do sklepów. Jego sprawę przejęli mundurowi z Komisariatu w Górze Kalwarii, a lista zarzutów jest już o wiele większa.

Od listopada ubiegłego roku na terenie gminy Góra Kalwaria wzrosła liczba kradzieży i włamań. W wyniku policyjnych działań ustalono, że zarówno w wypadku trzech kradzieży samochodów marki daewoo tico, dwóch kradzieży skuterów, a także za włamaniem do dwóch różnych sklepów stoi jedna i ta sama osoba. Sprawca włamywał się do pojazdów lub pomieszczeń i kradł co cenniejsze, pozostawione tam przedmioty.

Podjęte przez piaseczyńskich kryminalnych działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o dokonywanie tych przestępstw. Okazał się nim niespełna 19-letni mieszkaniec Warki.

Jak ustalili policjanci z Komisariatu w Górze Kalwarii, to także on odpowiada za kradzież, a następnie spalenie daewoo tico w  nocy 27 grudnia w pobliżu miejscowości Chynów.

Mimo młodego wieku, nie uniknie on teraz odpowiedzialności karnej, policjanci zajmujący się jego sprawą nie wykluczają, że lista przestępstw, które ma on na swoim koncie może jeszcze wzrosnąć.

js

Powrót na górę strony