Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 zatrzymanych, 11 zarzutów

Data publikacji 11.01.2016

Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową, na podstawie własnych informacji i ustaleń, dotarli do posesji należącej do dwóch braci, zabezpieczyli tam podzespoły z kradzionych samochodów, a także rzeczy należące do właścicieli tych aut. Zatrzymali dwóch mężczyzn - Łukasz P. usłyszał 5 zarzutów paserstwa i zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu, a jego brat, Kamil P., odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł Albert Ś. Jemu z kolei śledczy przedstawili 5 zarzutów kradzieży z włamaniem samochodów.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową prowadzą ustalenia i sprawdzenia, pozyskują informacje na temat przestępczości samochodowej, czy też osób mogących mieć związek z kradzieżami z włamaniem pojazdów.

W miniony piątek funkcjonariusze przystąpili do kontroli jednej z posesji, gdzie mieszkał mężczyzna podejrzewany o kradzież z włamaniem forda S-max. Na miejscu policjanci zastali zarówno 29-letniego Łukasza P., jak i jego brata - 31-letniego Kamila P.

Podczas przeszukania znajdującej się na podwórku drewnianej szopy stróże prawa zabezpieczyli  podzespoły pochodzące z demontażu pojazdów, moduły elektroniczne, wiązki kabli, elementy aut z nabitymi numerami, a do tego liczne przedmioty należące do właścicieli samochodów, które w policyjnym systemie figurują jako pochodzące z kradzieży z włamaniem, m.in.: książki serwisowe, korespondencje, dokumenty. Podczas interwencji, kiedy 29-letni Łukasz P. był już osobą zatrzymaną, jego brat postanowił mu "pomóc" i dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Obaj bracia trafili do policyjnych cel. Na tym czynności policjantów się nie zakończyły. Dzięki kolejnym ustaleniom i sprawdzeniom wieczorem tego samego dnia zatrzymali trzeciego mężczyznę, 29-letniego Alberta Ś.  

W efekcie przeprowadzonych czynności procesowych zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów. 31-latek odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Jego 29-letni brat Łukasz P. usłyszał 5 zarzutów paserstwa i 1 kradzieży z włamaniem forda. Albertowi Ś. śledczy przedstawili 5 zarzutów kradzieży z włamaniem samochodów. 

jw

Powrót na górę strony