Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazła telefon i przywłaszczyła go

Data publikacji 25.02.2016

Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci z Mokotowa, aby ustalić i zatrzymać sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego. Pokrzywdzona zgubiła go na terenie sklepu. 59-latce grozi teraz kara do roku pozbawienia wolności. Telefon o wartości 700 złotych wrócił już do właściciela.

Kilka dni temu pokrzywdzona kobieta zagubiła telefon komórkowy na terenie sklepu w którym robiła zakupy. Janina M. przebywająca w tym samym czasie w placówce handlowej znalazła go i wzięła go ze sobą. Kobieta nie oddała go personelowi sklepu, chociaż doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że przywłaszczając telefon popełnia przestępstwo.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.  W ciągu kilku dni ustalili, w jakich okolicznościach doszło do utraty telefonu i w czyim obecnie jest on posiadaniu. Ich praca operacyjna doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Janina M. została przewieziona do komendy przy ulicy Malczewskiego. 59-latce już został przedstawiony zarzut za przywłaszczenie rzeczy znalezionej. Sprawcy grozi teraz kara do roku pozbawienia wolności.

jb/mb

Powrót na górę strony