Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęty przez obywatela, zatrzymany przez patrolowców

Data publikacji 25.02.2016

Policjanci z patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież 650 złotych. 31-letni Marcin R. w jednym z butików z damską odzieżą, obuwiem i galanterią wyjął z kasy gotówkę i uciekł. Na podniesiony przez ekspedientkę alarm odpowiedział przypadkowy klient galerii, który ujął podejrzewanego. Teraz zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zdarzyło się około 14.00. Patrolowcy otrzymali polecenie zrealizowania interwencji w centrum handlowym. Na miejscu zastali wzywającą Policję pracownicę butiku, klienta galerii i ujętego 31-letniego Marcina R.

Z relacji kobiety wynikało, że zwróciła uwagę na tego właśnie mężczyznę, ponieważ kręcił się pomiędzy wieszakami w sklepie bez większego celu, w pewnym momencie chwycił pieniądze spod lady i wybiegł. Wtedy też ekspedientka podniosła krzyk i zaalarmowała inne osoby. Przypadkowy mężczyzna przechodzący w holu zareagował i ujął uciekającego 31-latka. Ten początkowo nie chciał się do niczego przyznać, ale szybko zmienił zdanie, 650 złotych zostało odzyskane i powróciło do sklepu.

Marcin R. został zatrzymany. Śledczy z wydziału mienia przedstawili mu zarzut kradzieży pieniędzy.

ea/jw

Powrót na górę strony