Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nękał kobiety, został zatrzymany

Data publikacji 25.02.2016

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o stalking. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych oraz zeznań pokrzywdzonych, Michał S. zaczepiał przypadkowe kobiety, chcąc wymusić na nich spotkanie czy też numer telefonu. Mężczyzna pisał także do pokrzywdzonych na jednym z portali społecznościowych i wysyłał sms-y. Za to przestępstwo 29-latkowi może teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła, kiedy do śródmiejskiej komendy policji zaczęły zgłaszać się kobiety, które jak twierdziły od dłuższego czasu w różnych miejscach w centrum miasta były zaczepiane i nękane przez tego samego mężczyznę. 29-latek pisał do nich także na jednym z portali społecznościowych i wysyłał sms-y. Nie reagował na stanowcze prośby kobiet, aby zaprzestał tego, co robi.

Po przesłuchaniu kilkunastu kobiet i zgromadzeniu materiału dowodowego śródmiejscy kryminalni zatrzymali 29-latka, a funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego postawili mu 6 zarzutów z art. 190a kodeksu karnego. Policjanci złożyli już do prokuratury wniosek o objęcie mężczyzny policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet.

ea/rsz

Powrót na górę strony