Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żołnierz zauważył, a policjanci zatrzymali

Data publikacji 30.12.2015

Prawdziwie obywatelską postawą wykazał się jeden z mińskich żandarmów z Oddziału Specjalnego, który widząc podejrzane zachowanie mężczyzny, niosącego - jak się później okazało kradzione przedmioty, powiadomił bezzwłocznie oficera dyżurnego mińskiej komendy. Dzięki błyskawicznemu zgłoszeniu, policjanci z wydziału prewencji, zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Stanisławów i odzyskali skradzione chwilę wcześniej buty oraz rower. Podejrzani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Jeden z nich będzie odpowiadał jako recydywista.

Około pierwszej w nocy, oficer dyżurny mińskiej komendy przyjął zgłoszenie o podejrzanych mężczyznach, którzy pojawili się w rejonie jednego z bloków przy ulicy Śniadeckich w Mińsku Mazowieckim. O interwencję policjantów poprosił żandarm, któremu podejrzane wydało się zachowanie mężczyzny, wychodzącego z kilkoma parami obuwia z jednej z klatek schodowych.

Na miejsce natychmiast wyruszyli policjanci z wydziału prewencji, pełniący tej nocy służbę wywiadowczą. Nawiązali oni kontakt z żołnierzem, a następnie ruszyli w kierunku jednej z sąsiednich ulic, gdzie poszli podejrzani.

Policjanci podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się przy osobowym daewoo. To byli właśnie ci, za którymi poszedł żandarm i o których podejrzanym zachowaniu został powiadomiony oficer dyżurny. W samochodzie policjanci znaleźli kilka par butów i rower, który jak się później okazało, został skradziony z klatki schodowej jednego z bloków przy ulicy Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.

Do policyjnej celi trafiło dwóch mieszkańców gminy Stanisławów, 42-letni Tomasz K. i 35-letni Jacek S. Zebrany przez policjantów z dochodzeniówki materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanym współudziału we włamaniu do klatek schodowych i kradzieży kilku par obuwia oraz roweru. Podejrzanym grozi teraz odpowiedzialność karna przed sadem. Jacek S. będzie odpowiadał jako recydywista, w związku z tym grozi mu wyższy wymiar kary.

dn/ij
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.57 MB)

Powrót na górę strony