Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł w salonie gier, trafił do aresztu na trzy miesiące

Data publikacji 15.12.2015

Kilkunastu godzin potrzebowali kryminalni z Bemowa, aby ustalić sprawcę napadu w salonie gier. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu wołomińskiego. Sprawca wtargnął do salonu gier z siekierą i nożem po czym zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy. Napastnik dotkliwie pobił swoją ofiarę powodując obrażenia ciała. Kiedy pokrzywdzonemu udało się wyrwać, sprawca ukradł 900 złotych i uciekł. Dariusz T. po usłyszeniu zarzutów usiłowania wymuszenia rozbójniczego i kradzieży w warunkach recydywy został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło około godziny 19 w salonie gier na terenie Bemowa. Mężczyzna wtargnął do lokalu z siekierą i nożem po czym zażądał pieniędzy. Następnie napastnik zadał kilka ciosów w głowę pokrzywdzonemu. Ten, w wyniku szamotaniny uciekł. Sprawca widząc pozostawioną kurtkę pokrzywdzonego dokonał kradzieży pieniędzy w wysokości 900 złotych i się oddalił.

Kiedy sprawa trafiła do komisariatu na Bemowie, kryminalni wkroczyli do akcji. Podjęte działania i  przeprowadzone ustalenia, doprowadziły ich do 45-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Funkcjonariusze ustalili gdzie najprawdopodobniej przebywa sprawca napadu. Dariusz T. został zatrzymany na terenie powiatu wołomińskiego.

45-latek trafił do policyjnej celi. Śledczy z Bemowa zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Dariuszowi T. zarzutów usiłowania wymuszenia rozbójniczego i kradzieży. Za te przestępstwa 45-latek odpowie w warunkach recydywy. Mężczyzna w marcu br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę 6 lat pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem. Decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.01 MB)

Powrót na górę strony