Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy i policjantka odwiedzili przedszkolaków z „Delfinka”

Data publikacji 12.12.2015

Dzielnicowy mińskiego rewiru młodszy aspirant Tomasz Lubaszka i policjantka zajmująca się policyjną profilaktyka wśród dzieci i młodzieży – starszy sierżant Dominika Witek, spotkali się z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Delfinek” w Mińsku Mazowieckim. Maluchy były bardzo dobrze przygotowane na spotkanie ze stróżami prawa. Jeden z przedszkolaków założył nawet, specjalnie na tą okazję, strój policjanta. Tematem spotkania była służba policjantów. Maluchy dowiedziały się jak policjanci wyjeżdżają na patrole i jakie jest ich wyposażenie.

Spotkanie ze stróżami prawa odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu „Delfinek” w Mińsku Mazowieckim. Na prelekcje do maluchów przyjechał dzielnicowy młodszy aspirant Tomasz Lubaszka i starszy sierżant Dominika Witek.

Funkcjonariusze opowiedzieli maluchom o swojej służbie i o tym - czym zajmują się każdego dnia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały policyjne wyposażenie oraz legitymacje.

Jeden z przedszkolaków przygotował się na spotkanie z mundurowymi i założył specjalnie przygotowany kostium policyjny.

Wizyta u przedszkolaków, była z jednej strony kształcąca dla samych dzieci,  dla policjantów natomiast - przedszkole było kolejnym miejscem, w którym mogli oni przekazać dzieciom cenne wskazówki na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym.

dn

Powrót na górę strony