Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o rozbój i kradzież plecaka w Latowiczu

Data publikacji 07.12.2015

Policjanci z Mrozów jeszcze tego samego dnia, kiedy miał miejsce rozbój w Latowiczu, zatrzymali dwóch podejrzanych o jego popełnienie. Pokrzywdzonym w tej sprawie został 42-letni mieszkaniec gminy Mrozy. Policjanci odzyskali też cześć skradzionych razem z plecakiem przedmiotów. Obydwaj podejrzani, którymi okazali się mieszkańcy gminy Latowicz, 31-letni Mariusz S. i 24-letni Mariusz W. usłyszeli już zarzut popełnienia rozboju. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Obydwaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach otrzymali zgłoszenie o rozboju popełnionym na 42-letnim mieszkańcu Mrozów. Na ulicy Św. Ducha w Latowiczu pokrzywdzony został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy najpierw go obezwładnili, a później ukradli mu plecak, w którym znajdowały się między innymi jego dokumenty i karta bankomatowa.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Mrozów ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców latowickiej gminy - podejrzanych o popełnienie opisywanego rozboju. Pierwszym podejrzanym był 24-letni Mariusz W., który w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi do policyjnego aresztu trafił 31-letni Mariusz S., który miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy obydwaj wytrzeźwieli, przedstawiono im zarzut współudziału w popełnieniu rozboju. Policjanci odzyskali też część skradzionych w wyniku przestępstwa przedmiotów. Na mocy postanowienia prokuratora wobec podejrzanych zastosowany policyjny dozór. Teraz grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.13 MB)

Powrót na górę strony