Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany samochód i kierowca

Data publikacji 01.12.2015

Nie całej godziny potrzebowali grodziscy policjanci do zatrzymania samochodu, pochodzącego z kradzieży na terenie Kalisza. Kierujący autem 47-latek okazał się poszukiwanym przez prokuraturę i sąd, ponadto miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grodziscy policjanci przekazali poszukiwanego volkswagena i jego kierowcę - Przemysława G. funkcjonariuszom z Kalisza, którzy wyjaśnią sprawę kradzieży i innych przestępstw popełnionych przez zatrzymanego mężczyznę.

Po 15.00 dyżurny grodziskiej komendy otrzymał informację od policjantów z jednostki w Kaliszu o poszukiwanym samochodzie, który porusza się na terenie naszego powiatu. Grodziscy policjanci natychmiast zorganizowali działania pościgowe. Przekazywane funkcjonariuszom namiary z GPS prowadziły w różne miejsca gminy Grodzisk Maz. i Jaktorów. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań, policjanci odnaleźli i zatrzymali volkswagena LT w Starych Budach.

Po sprawdzeniu pojazdu, policjanci przystąpili do kontroli kierowcy. Szybko okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu, a przez sąd do doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto grodziscy policjanci ustalili, że kierowca ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a 47-latek trafił do celi grodziskiej komendy. Poszukiwanego volkswagena i jego kierowcę - Przemysława G. grodziscy policjanci przekazali funkcjonariuszom z Kalisza, którzy wyjaśnią sprawę kradzieży i innych przestępstw popełnionych przez zatrzymanego mężczyznę.

kz/ij

Powrót na górę strony