Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z łupami w drodze powrotnej z włamania

Data publikacji 20.11.2015

Policjanci z wydziału mienia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy właśnie wracali z włamania do mieszkania na Mokotowie. Mieli przy sobie łup i narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstw. Funkcjonariusze posiadali informacje i materiał dowodowy świadczący o tym, że wcześniej dopuścili się kradzieży z włamaniem na terenie naszej dzielnicy. 33-letni Rafał G. i 27-letni Konrad S. usłyszeli po dwa zarzuty, zostali tymczasowo aresztowani, przestępstw dopuścili się w warunkach recydywy.

Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu na bieżąco analizują wpływające do wydziału zawiadomienia, ustalają świadków, zabezpieczają zapisy monitoringu. Do jednego z włamań właśnie dzięki zapisowi z kamer policjanci operacyjni rozpoznali prawdopodobnych sprawców. Podjęli czynności operacyjne i zaplanowali zasadzkę.

W efekcie zatrzymali 33-letniego Rafała G. i 27-letniego Konrada S. kiedy wysiadali z autobusu z torbami wypełnionymi łupami, wracali właśnie z włamania do mieszkania. rzeczy zostały zabezpieczone, Mężczyźni trafili do policyjnych cel, a pokrzywdzony właściciel lokalu, o wszystkim dowiedział się od funkcjonariuszy.

Śledczy z wydziału mienia zgromadzili szeroki materia dowodowy i przedstawili zatrzymanym dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkań. Czynów tych mężczyźni dopuścili się w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obu podejrzanych.


jw

Powrót na górę strony