Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata o bezpieczeństwie na Ursynowie

Data publikacji 29.10.2015

Wczoraj odbyła się kolejna debata o bezpieczeństwie, zorganizowana w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem Bezpieczniej”. Tym razem to mieszkańcy Ursynowa mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania Policji i samorządu oraz poruszyć nurtujące ich problemy.

Wczoraj o godzinie 18:00 w Natolińskim Ośrodku Kultury miała miejsce kolejna debata społeczna zorganizowana w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem Bezpieczniej” Program ten ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Taki też cel przyświecał spotkaniu z mieszkańcami Ursynowa, w którym udział wzięli: podinsp. Hubert Białogrodzki Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, nadkom. Paweł Krauz Komendant Komisariatu Policji Warszawa Ursynów i jego zastępca podinsp. Dariusz Zęgota, Wiesław Gagaszka Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dzielnicy Ursynów oraz Arkadiusz Fatyga Zastępca Naczelnika II Oddziału Straży Miejskiej.

Po przedstawieniu i przywitaniu zaproszonych gości prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie Ursynowa zaprezentował asp.szt. Jacek Wojtyra Naczelnik Wydziału Prewencji. Na wstępie nadkom. Paweł Krauz przedstawił informacje ogólne dotyczące zakresu i specyfiki działania komisariatu, chwilę później odniósł się do szczegółów pracy i wyników podległych mu policjantów przekładających się na bezpieczeństwo mieszkańców Ursynowa. W dalszej części spotkania licznie zgromadzeni na sali mieszkańcy mogli już zabrać głos i zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.
Rozwiązania urbanistyczne w ruchu drogowym, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, brak miejsc parkingowych na osiedlu Wyżyny– to między innymi na te aspekty bezpieczeństwa zwracali uwagę mieszkańcy Ursynowa.
Debatę podsumował podinsp. Hubert Białogrodzki, który podkreślił ogromną rolę spotkań ze społeczeństwem, które mają na celu diagnozować lokalne problemy społeczne, zagrożenia i to, czego ludzie się obawiają. W ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na te problemy, które każdego z mieszkańców dotykają.

Przekazane informacje i uwagi będą pomocne policjantom w wypracowaniu nowych metod eliminowania zgłoszonych zagrożeń i pomogą w dalszym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na Ursynowie.

jb

Powrót na górę strony