VIII Finał Ogólnopolskich Zawodów „Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 26.10.2015

Dzielnicowi Komendy Stołecznej Policji zdobyli drugie miejsce drużynowo w VIII finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Starszy aspirant Piotr Kaliński z KRP Warszawa V został trzecim dzielnicowym w kraju, a st.asp. Mariusz Wielogórski z KPP w Piasecznie – piątym dzielnicowym w kraju.

W Szkole Policji w Katowicach rozstrzygnięty został VIII Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, w którym rywalizowało 34 dzielnicowych wyłonionych w wojewódzkich eliminacjach. Starszy aspirant Piotr Kaliński z KRP Warszawa V reprezentujący Komendę Stołeczną Policji zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie sierż. Krzysztofowi Srebnickiemu, reprezentującemu Komendę Wojewódzką Policji Krakowie oraz reprezentantowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku mł. asp. Robertowi Kuligowskiemu.

Drużynowo Komenda Stołeczna Policji w składzie st. asp. Piotr Kaliński  i st. asp. Mariusz Wielogórski zajęli II miejsce.

Dzielnicowi w dniach 21-23 października 2015 r. toczyli zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach, w zakres których wchodziły:

• symulacja – podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową
  • pierwsza pomoc przedmedyczna
  • symulacja – przyjęcie interesanta
  • strzelanie
  • test wiedzy

W poszczególnych konkurencjach dzielnicowi reprezentujący Komendę Stołeczną Policji  uplasowali się na czołowych pozycjach zdobywając m.in. I i II miejsce w symulacji przyjęcia interesanta, III miejsce w pierwszej pomocy przedmedycznej oraz III miejsce w strzelaniu.