Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6 złotych medali dla warszawskich policjantów

Data publikacji 21.10.2015

W ostatnią sobotę, 17 października, w Lublinie odbyły się III Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do sportowej rywalizacji łącznie stanęło 63 zawodników z prawie wszystkich województw oraz funkcjonariusze z KGP i CBŚP. Nasi reprezentanci – st. post. Katarzyna Kowalczyk z Komisariatu Rzecznego Policji i st. post. Damian Iwaniuk z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie – przywieźli w sumie aż 6 złotych medali.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 63 funkcjonariuszy, w tym 17 policjantek. Zawodnicy rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych – na dystansach 50, 100 i 400m, jak i w sztafetach.

W sztafecie kobiet  zwyciężyły policjantki, które w lipcu bieżącego roku brały udział w Pierwszej Policyjnej Pływackiej Sztafecie Kobiet. W lubelskich zawodach uczestniczyły cztery policjantki, które pokonały wówczas dystans prawie 400km. Wśród nich znalazła się reprezentantka naszego garnizonu – st. post. Katarzyna Kowalczyk z Komisariatu Rzecznego Policji, która podczas III Mistrzostw Policji w Pływaniu zdobyła w sumie 3 złote medale – na dystansie 50m kraulem, 50m delfinem i 100m stylem zmiennym.

Tyle samo złotych medali – na dystansach: 50, 100 i 400m stylem zmiennym - na tegorocznych zawodach zdobył nasz drugi reprezentant – st. post. Damian Iwaniuk. Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie okazał się również najlepszym zawodnikiem mistrzostw – w nagrodę otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.