Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponowny areszt za znęcanie się nad ojcem

Data publikacji 14.10.2015

Legionowscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad ojcem. Mężczyzna spowodował u poszkodowanego również obrażenia ciała. 26-latek został przesłuchany i usłyszał już zarzut. Sąd w Legionowie wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej, która miała miejsce w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta.

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, iż 26-letni mężczyzna od kilku miesięcy nadużywa alkoholu i wszczyna awantury w stosunku do ojca. Po spożyciu alkoholu staje się bardzo agresywny, krzyczy, popycha, uderza starszego mężczyznę pięściami, kopię oraz grozi pozbawieniem zdrowia i życia. W dniu podjętej interwencji 26-latek pobił poszkodowanego czym spowodował obrażenia rąk i głowy u ojca.

Mężczyzna został zatrzymany. Podjęte natychmiast czynności oraz zebrane w sprawie dowody spowodowały, że dwa dni później sąd zastosował względem niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyzna był już wcześniej aresztowany za podobne przestępstwo. Za popełnienie przestępstwa znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ab/aw

Powrót na górę strony