Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wzbogacić się na podrobionych perfumach

Data publikacji 13.10.2015

102 flakony podrobionych perfum o wartości rynkowej ponad 1.000 złotych zabezpieczyli policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Nielegalny towar znaleźli na targowisku przy ul. Namysłowskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli perfumy, które były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Do tej sprawy zatrzymali 20-letniego Daniela P., który oferował je do sprzedaży.

Policjanci z komendy przy ul. Jagiellońskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, gdy tylko otrzymali informację o miejscu dystrybucji nielegalnego towaru natychmiast przystąpili do działania. Udali się na teren bazaru przy ul. Namysłowskiej na Pradze Północ, bo właśnie tam miał być uprawiany nielegalny proceder. Podjęli obserwację.

Zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który na chodniku rozłożył perfumy różnych marek i oferował je do sprzedaży przechodniom. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Postanowili dokładniej przyjrzeć się kosmetykom. Jak się później okazało, były to "podróbki" zastrzeżonych znaków towarowych. Handlował nimi 20-letni Daniel P.

Nielegalny towar o wartość ponad 1.000 złotych został zabezpieczony. W mieszkaniu należącym do zatrzymanego mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili kolejne kilkadziesiąt buteleczek z perfumami. Właściciel, u którego znaleziono „podróbki” będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi z ustawy prawo własności przemysłowej.

ea/po
 

Powrót na górę strony