Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pościgu zatrzymano podejrzewanego o dokonanie podpalenia

Data publikacji 22.09.2015

Funkcjonariusze z Kołbieli i Karczewa prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy co najmniej kilku podpaleń. Ich praca operacyjna, profesjonalizm oraz cierpliwość, doprowadziła do zatrzymania po pościgu 39- letniego mężczyzny, a stało się to tuż po tym, jak na terenie ogródków działkowych został podpalony jeden z domków.

Na terenie gmin Kołbiel, Sobiebnie-Jeziory i Karczew od kilku miesięcy dochodziło do podpaleń. Nieznany sprawca podkładał ogień w lasach, na polach czy działkach. W okresie panującej suszy wzubadzało to dodatkowo ogromne obawy mieszkańców.

Funkcjonariusze z komisariatu w Karczewie, wspólnie z mundurowymi z posterunku w Kołbieli, w tej sprawie prowadzili wielowątkowe postępowanie,  w wyniku którego podczas nocnej służby policjanci zatrzymali 39-latka podejrzewanego o dokonanie jednego z podpaleń.

Mężczyzna mimo podjętej ucieczki, porzuceniu swoich ubrań oraz próby przekonania funkcjonariuszy, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, został zatrzymany. Przewodnik wraz z psem tropiącym wprost od podejrzanego doprowadził policjantów do zgliszczy spalonego domku letniskowego.

29-latek podejrzany o podpalenie domku usłyszał zarzuty. Teraz policjanci zbadają, czy zatrzymany ma również związek z innymi podpaleniami.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności za znęcznie się nad najbliższami członkami swojej rodziny, za co trafił do aresztu.

js/aw

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.5 MB)

Powrót na górę strony