Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nachodził byłą konkubinę i groził jej nożem

Data publikacji 16.09.2015

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 33-letniego Zbigniewa T., który groził swojej konkubinie pozbawieniem życia. To nie pierwsze tego typu zachowanie agresywnego mężczyzny. 33-latek z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Kilka dni wcześniej mężczyzna usłyszał już zarzuty za groźby karalne, ale niczego go to nie nauczyło. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

33-letni Zbigniew T. nie mógł pogodzić się z tym, że konkubina postanowiła od niego odejść. Kilka razy próbował nakłonić ją do rozmowy. Nachodził ją w miejscu zamieszkania oraz w sklepie, w kórym kobieta pracuje. Pokrzywdzona nie zmieniła decyzji, co nasiliło agresję 33-latka wobec niej oraz innych osób przebywających w jej otoczeniu.

W poniedziałek, około 17.30 sytuacja znowu się powtórzyła. Pijany Zbigniew T. udał się do sklepu, w którym pracuje była konkubina. Mężczyzna zaczął się awanturować, wykrzykiwał wulgaryzmy pod jej adresem i jej ubliżał. W pewnym momencie 33-latek zaczął grozić kobiecie pozbawieniem życia. Wyjął nóż i zaczął nim straszyć. Gdy kobieta wezwała Policję, 33-latek uciekł. Chwilę po tym funkcjonariusze byli na miejscu.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania opisanego mężczyzny. Zauważyli 33-latka w niedalekiej odległości od sklepu. Ten na widok mundurowych zaczął uciekać. Dzięki szybkiej reakcji policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę. Podczas kontroli osobistej znaleźli u niego nóż, który schował za paskiem spodni. Po badaniu alkomatem okazało się, że awanturnik miał prawie 2 promile alkoholu. Resztę nocy spędził w policyjnej izbie.

Po wytrzeźwieniu Zbigniewem T. zajęli się policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej. Zostały mu przedstawione zarzuty kierowania gróźb karalnych. Sąd rejonowy na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/po
 

Powrót na górę strony