Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój w oku kamery

Data publikacji 31.08.2015

25-letni Marcin S., 22-letni Patryk H. i 16-latka zostali ujęci przez strażników miejskich chwilę po tym, jak dopuścili się rozboju. A wszystko dzięki czujności pracowników monitoringu, którzy zauważyli niepokojącą sytuację okiem kamer. Nieletnią zajmie się sąd rodzinny. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w prokuraturze. Dziś zostanie rozpatrzony wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Późnym wieczorem pracownicy monitoringu zauważyli, że doszło do szarpaniny w zaroślach, w pobliżu Ronda Wiatraczna. Po chwili dwóch mężczyzn i młoda dziewczyna z łupem w postaci portfela wsiedli do tramwaju i odjechali.

Poinformowani o wszystkim strażnicy miejscy ujęli całą trójkę na Rondzie Waszyngtona. Podejrzewani o rozbój zostali zatrzymani przez patrolowców.

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Okazało się, że najpierw wspólnie z napastnikami spożywał alkohol, jednak w pewnym momencie mężczyźni zaatakowali go, przewrócili na ziemię, pobili i ukradli portfel. W chwili ujęcia sprawców przez Straż Miejską dokumenty pokrzywdzonego znajdowały się w torebce 16-latki, a portfel mężczyźni próbowali odrzucić.

Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Nieletnią zajmie się sąd rodzinny. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony