Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Te narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 31.08.2015

Skutecznie przeprowadzone działania piaseczyńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania kolejnych osób, które złamały ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zatrzymali 23-letniego Dawida M. oraz 25-letniego Artura M., którzy posiadali narkotyki. Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Piaseczyńscy policjanci w ramach realizacji programu „Powiat piaseczyński wolny od narkotyków”, prowadzą kompleksowe działania wymierzone przeciw osobom rozprowadzającym i posiadającym środki odurzające. Stale kontrolowane są miejsca, gdzie narkotyki mogą być produkowane, przechowywane, sprzedawane, bądź używane. Są to między innymi okolice szkół, sklepów, duże parkingi, osiedla mieszkaniowe, klatki schodowe i ogrody działkowe. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają i reagują na każdą informację dotyczącą przestępczości narkotykowej.

Kryminalni z Piaseczna od pewnego czasu obserwowali rejon ulicy Słonecznej w Magdalence. Zachodziło bowiem podejrzenie, że mężczyźni, którzy często tam przyjeżdżają może mieć narkotyki

Kilka dni temu w godzinach porannych policjanci obserwując wytypowany rejon zauważyli pojazd, a w nim młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Kiedy zatrzymali pojazd i przystąpili do kontroli, mężczyzna już nie miał szans na pozbycie się obciążających dowodów. Policjanci zabezpieczyli ujawnioną pod fotelem kierowcy torebkę strunową z zawartością suszu roślinnego i zatrzymali nerwowo zachowującego się 23-latka.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali 25-letniego Artura M. W miejscu zamieszkania w/w funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny o wadze ponad 178 gramów.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana o łącznej wadze blisko 180 gramów. Teraz o losie mężczyzn zadecyduje sąd.

ea/mb
 

Powrót na górę strony