Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój

Data publikacji 26.08.2015

Policjanci z patrolówki bardzo szybko po uzyskaniu zgłoszenia o rozboju zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. 53-letni obywatel Łotwy zaatakował wchodzącą do klatki schodowej kobietę, uderzył ją kilkakrotnie i ukradł torebkę, wcześniej awanturował się na stacji paliw. Wpadł w ręce funkcjonariusze, kiedy przysnął na przystanku autobusowym. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Było kilka minut po 16.00, kiedy to policjanci zostali zaalarmowani przez kobietę, która padła ofiarą rozboju.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w momencie, kiedy chciała wejść do klatki schodowej w bloku poczuła, że ktoś stoi za nią, po chwili została kilkakrotnie uderzona w głowę i przewrócona na ziemię, a mężczyzna wyrwał jej torebkę i uciekł. Kobieta opisała wygląd napastnika i stwierdziła, że będzie w stanie go rozpoznać. Dzięki podanemu przez radiostację rysopisowi podejrzewanego o rozbój, jedna z załóg patrolowych skojarzyła mężczyznę, który wcześniej awanturował się na stacji paliw. Pokrzywdzona rozpoznała sprawcę. Po chwili mundurowi jadący na wezwanie zauważyli opisywanego mężczyznę, jak przysypia na ławce w wiacie przystankowej.

53-letni obywatel Łotwy został błyskawicznie zatrzymany. Trafił do policyjnej celi.

W wydziale kryminalnym i dochodzeniowo-śledczym policjanci przeprowadzili niezbędne czynności, zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam usłyszał zarzut dokonania rozboju. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

 

ea/jw
 

Powrót na górę strony