Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił fikcyjną kradzież samochodu, by wyłudzić odszkodowanie

Data publikacji 24.08.2015

49-letni Dariusz C. został zatrzymany przez wołomińskich kryminalnych w związku z zawiadomieniem organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie kradzieży pojazdu, składaniu fałszywych zeznań oraz usiłowaniu oszustwa towarzystwa ubezpieczeniowego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące popełnionych przestępstw. Dariusz C. w przeszłości był już karany za wyłudzenie kredytu. Decyzję o wymiarze kary wobec mężczyzny podejmie sąd.

W marcu tego roku 49-latek poinformował policjantów z Marek o kradzieży jego auta – audi A8, do której rzekomo doszło na parkingu przed sklepem. Następnie złożył w tej sprawie zeznania. Wystąpił też do ubezpieczyciela o odszkodowanie w kwocie blisko 90 000 złotych.

Dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy nie doszło do wyłudzenia kwoty odszkodowania, gdyż okazało się, że Dariusz C. zgłosił fikcyjną kradzież samochodu, a następnie złożył fałszywe zeznania.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i złożenia fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia blisko 90 000 złotych odszkodowania.

ea/wz

Nagranie audio wypowiedź - Edyta Adamus - Zespół Prasowy Komendy Stołecznej Policji

Pobierz plik wypowiedź - Edyta Adamus - Zespół Prasowy Komendy Stołecznej Policji (format mp3 - rozmiar 672.25 KB)

Powrót na górę strony