Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o kradzież trafiła do celi

Data publikacji 21.08.2015

Otwoccy dzielnicowi zatrzymali 54-letnią kobietę podejrzewaną o to, że przed kilkoma dniami weszła pod nieznanym pretekstem do domu 86-latki i skradła z jej mieszkania portmonetkę z zawartością 600 złotych. Policjanci z Otwocka ponownie przypominają o zasadzie "ograniczonego zaufania" i ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi każdy pretekst, by dostać się do mieszkania lub w inny sposób pozbawić swoje ofiary pieniędzy czy też innych cennych przedmiotów.

Przed trzema dniami do mieszkania 86-letniej mieszkanki Otwocka zapukała kobieta, cel jej wizyty nie został jeszcze szczegółowo ustalony, jednak po jej wyjściu właścicielka mieszkania zorientowała się, że wraz z kobietą z mieszkania zniknęła jej portmonetka z zawartością 600 złotych pozostałych z emerytury.

Sprawą zajęli się otwoccy dzielnicowi, a w wyniku ich ustaleń i podjętych sprawdzeń, wczoraj dokonali oni zatrzymania 54-letniej kobiety pochodzącej, jak sie okazało z Opoczna.

Kobieta trafiła do policyjnej celi. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami często własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji.

ea/js


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.43 MB)

Powrót na górę strony