Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad 77-letnią matką

Data publikacji 20.08.2015

42-letni Wiesław S., będąc w stanie nietrzeźwości, awanturował się w swoim mieszkaniu. Groził śmiercią swojej 77-letniej matce, kilkakrotnie podniósł na nią rękę, wykrzykiwał wulgaryzmy i ubliżał jej. Dzięki policyjnej interwencji awantura została zażegnana, a mężczyzna zatrzymany. Teraz odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie się.

Po 17:00 policjanci z patrolówki udali się do jednego z mieszkań przy ulicy Namysłowskiej. Policję wezwała kobieta, której pijany syn wszczął awanturę. Z jej oświadczenia wynikało, że niedawno wróciła ze szpitala i gdy chciała wejść do mieszkania, 42-latek stanął jej na drodze i zaatakował ją. Mężczyzna krzyczał i groził matce. Kobieta wystraszyła się agresywnego syna i schroniła u rodziny. Na miejsce została wezwana Policja. Wiesław S. zamknął się w mieszkaniu sąsiadki, do którego kluczem dysponował. Pomimo wielokrotnie wydanego przez policjantów polecenia, mężczyzna nie otworzył drzwi. Funkcjonariusze na miejsce wezwali straż pożarną, aby ta umożliwiła im wejście do mieszkania, gdzie ukrył się Wiesław S.

Policjanci na podstawie rozmowy z pokrzywdzoną i sytuacji, jaką zastali, stwierdzili, że doszło do psychicznego i fizycznego znęcania się mężczyzny nad 77-letnią matką. Nawet w obecności policjantów mężczyzna był agresywny i dalej groził matce. Jak przyznała 77-latka, to nie był pierwszy raz, kiedy syn groził jej pozbawieniem życia. Kobieta oświadczyła, że po śmierci męża, Wiesław S. zaczął się nad nią znęcać, uderzał w twarz rękami, odpychał i szarpał. Na początku taka sytuacja miała miejsce raz w miesiącu, potem powtarzała się coraz częściej. Wiesław S. był wtedy zawsze pijany. Podkreśliła, że każdej takiej awanturze towarzyszyło wykrzykiwanie wulgaryzmów i wyzwisk, które 42-latek kierował pod jej adresem. Kobieta postanowiła sprawę zgłosić Policji, gdyż poważnie obawiała się, że jej syn jest w stanie spełnić swoje groźby.

Wynikiem tej interwencji było zatrzymanie 42-latka. Dochodzeniowcy przedstawili Wiesławowi S. zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

ea/po
 

Powrót na górę strony