Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za znęcanie nad matką objęty został dozorem i zakazem zbliżania się

Data publikacji 13.08.2015

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego interwencję domową zakończyli zatrzymaniem 44-letniego mieszkańca gminy. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce interwencji, zastali tam starszą kobietę oraz jej syna. Na jej ciele widoczne były ślady pobicia. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od lutego ubiegłego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Kobieta została zabrana do szpitala. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut znęcania się. Prokurator objął mężczyznę dozorem Policji, nakazał opuszczenie miejsca zamieszkania oraz wydał zakaz zbliżania się do matki.

Dochodziła 18.00, gdy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o pobiciu starszej kobiety przez jej syna. Do zdarzenia miało dojść w jej miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Tam zastali pokrzywdzoną oraz jej syna. Na ciele pokrzywdzonej widoczne były ślady pobicia. Jak ustalili policjanci, kobieta nie wstawała z łóżka i z uwagi na chorobę, wymagała stałej opieki. Policjantom przyznała, że do czasu ich przyjazdu, przez cały dzień jeszcze nic nie jadła.

Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie została otoczona opieką medyczną. Natomiast mundurowi zatrzymali jej 44-letniego syna. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Mariuszowi P. zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką, przy czym działał w warunkach recydywy. Prokurator objął mężczyznę dozorem Policji, nakazał opuszczenie miejsca zamieszkania oraz wydał zakaz zbliżania się do matki. Za czyn, którego się dopuścił, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ego

 

Powrót na górę strony