Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano kosiarki, zatrzymano sprawców

Data publikacji 06.08.2015

Policjanci z wydziału prewencji z Otwocka zatrzymali dzisiejszej nocy dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do sklepu ogrodniczego i kradzież 3 kosiarek. Sprzęt odzyskano, a 36 i 57-letni mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Było po godzinie 4.00 nad ranem, gdy oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, otrzymał informację o dwójce mężczyzn przebiegających przez jedną z ulic w Otwocku. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wraz ze sobą mieli trzy duże opakowania, które zdecydowanie utrudniały im bieg.

Funkcjonariusze z wydziału prewencji natychmiast po otrzymaniu tej informacji udali się we wskazane miejsce. Na widok policyjnego radiowozu mężczyźni porzucili rzeczy i próbowali uciekać. Po chwili zostali oni jednak zatrzymani w jednym z pobliskich bloków, gdzie próbowali schować się na klatce schodowej.

W odzyskanych opakowaniach znajdowały się 3 kosiarki, które jak wynika z policyjnych ustaleń, zostały skradzione tej nocy z jednego z otwockich sklepów ogrodniczych.

O kradzieży i odzyskanym sprzęcie właściciel sklepu dowiedział się tuż przed jego otwarciem od policjantów. Łączna wartość skradzionych kosiarek wynosi ponad 1 400 złotych. Z zebranych już informacji wynika, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie taże inne kradzieże, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta.

js/aw

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.7 MB)

Powrót na górę strony