Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni rajdowiec zatrzymany

Data publikacji 06.08.2015

Po pościgu funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Nie kryli zdziwienia, kiedy za kierownicą zobaczyli młodego chłopaka. Okazało się, że nie posiadający uprawnień do kierowania 16-latek przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o 57 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Po północy policjanci z drogówki w Michałowie-Regionowie na ul. Warszawskiej namierzyli forda, który jechał z prędkością 117 km/h w obszarze zabudowanym. Kiedy mundurowy dał znak do zatrzymania,  kierujący nie zastosował się do jego polecenia. Po pościgu w Zegrzu w okolicach ronda udało się zatrzymać auto do kontroli.

Ku zdumieniu policjantów za kierownicą siedział młody chłopak. Nie posiadał on przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Okazało się również, iż kontrolowany nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, bo jest za młody - ma 16 lat.

W wyniku podjętych przez policjantów czynności ustalono, że ford należy do ojca chłopaka. Samochód został przekazany właścicielowi. Został on również ukarany mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę niemającą wymaganych uprawnień. Dla 16-latka przejażdżka skończyła się skierowaniem sparwy do sądu rodzinnego i nieletnich.

ek/aw

Powrót na górę strony