Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola drogowa zakończona zarzutami

Data publikacji 31.07.2015

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki pełniący służbę na krajowej „7” zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzewanego o kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli ujawnili w pojeździe działkę metamfetaminy. Czyny te zagrożone są karą do 2 i do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego piaseczyńskiej komendy patrolujący rejon drogi krajowej nr 7, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zwrócili uwagę na nienaturalne zachowanie mężczyzny. Doświadczenie podpowiadało im, że 25-latek może być pod wpływem środków odurzających.

Policjanci dokładnie skontrolowali samochód. Przy lewarku zmiany biegów ujawnili torebkę strunową z krystaliczną substancją. Wykonane badania potwierdziły, że jest to metamfetamina. Mężczyzna został zatrzymany, pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków.

25-latek odpowie teraz za posiadanie narkotyków, prawdopodobnie usłyszy również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

mb/aw

Powrót na górę strony