Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po próbie kradzieży uciekając porzucili rower

Data publikacji 31.07.2015

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego z komendy w Otwocku prowadzą sprawę usiłowania kradzieży. Dwójka młodych mężczyzn próbowała w pobliżu plaży nad Świdrem skraść rower. Spłoszeni w trakcie ucieczki porzucili jednoślad, którym sami przyjechali. Poszukujemy zarówno sprawców, jak i właściciela pozostawionego roweru.

Do zdarzenia doszło 23 lipca br. około godziny 18.30. Dwie kobiety wypoczywały na plaży w pobliżu mostu przy ulicy Kołłątaja w Otwocku.

W pewnym momencie zauważyły, jak dwóch młodych mężczyzn odcina zapięcie od należącego do jednej z nich roweru, który przypięty był do barierki mostu. Kobiety wszczęły alarm i ruszyły w stronę mężczyzn usiłujących dokonać kradzieży.

Kobiety okazały się na tyle skuteczne, że sprawcy porzucili swój zamiar, a uciekając w popłochu pozostawili także rower, którym sami chwilę wcześniej przyjechali nad rzekę.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego poszukują tych mężczyzn. Jak wynika z zebranych danych obaj są w wieku około 17 lat i mają około 170 cm wzrostu. Są krótko obcięci, a w chwili zdarzenia jeden z nich ubrany był w bluzę w biało-niebieskie paski. Drugi miał na sobie czerwoną bluzę i jasne, krótkie spodenki, a wyróżniały go mocno błękitne oczy.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawców tego usiłowania kradzieży, proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym tę sprawę pod numerem telefonu 22 60 41 228 lub 60 41 213.

Funkcjonariusze nie wykluczają również, że jednoślad marki Pegasus prezentowany na zdjęciu, który porzucili sprawcy, mógł pochodzić z kradzieży. Jego właściciela prosimy o osobisty kontakt z policjantem prowadzącym lub o kontakt pod podanym wyżej numerem telefonu.

js/aw

 

Powrót na górę strony