Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do trzech razy sztuka

Data publikacji 31.07.2015

Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat, dozór kuratora oraz obowiązek naprawienia szkody - to kara dla 17-latka za popełnienie trzech przestępstw w przeciągu tygodnia.

W ostatnim czasie na terenie Pruszkowa doszło do dwóch kradzieży na tzw. „wyrwę”. Kiedy dochodzeniowcy pracowali nad ustaleniem sprawcy, 17-latek czując się zupełnie bezkarnie, nie zaprzestał swojej działalności.

Kolejny raz zamierzał dokonać kradzieży, ale tym razem nie miał tyle szczęścia co poprzednio. Torebka, którą zamierzał ukraść, była przymocowana do roweru, a w pobliżu znajdował się patrol Policji. Policjanci zostali zaalarmowani przez nieobojętnego na całą sytuację świadka i po krótkim pościgu sprawca został zatrzymany wraz z dwoma kolegami.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyźni zostali przesłuchani. Dochodzeniowcy ustalili, że 17-latek działał sam. W sumie mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: kradzieży, usiłowania kradzieży i uszkodzenia mienia, do których się przyznał i poddał dobrowolnie karze.

ms/aw

Powrót na górę strony