Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 29.07.2015

Nie dość, że nie miała ważnych badań technicznych samochodu, opłaconego OC i żadnych dokumentów przy sobie, popełniła wykroczenie w ruchu drogowym, to jeszcze włożyła policjantom 150 zł do notatnika. Kierująca fiatem bravo została zatrzymana przez mokotowski patrol. Kobieta już usłyszała zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za ten czyn grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prewencji mokotowskiej komendy jechali ul. Wołoską. W pewnym momencie zauważyli fiata, którego kierująca nie zatrzymała się na czerwonym świetle. Policjanci zatrzymali więc pojazd do kontroli. Auto prowadziła Anna K. (34 l.). Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów – ani prawa jazdy, ani umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Po sprawdzeniu okazało się, że kierująca ma uprawnienia do kierowania, ale auto nie ma ważnych badań technicznych i nie zostało opłacone OC.

Anna K. została poinformowana przez policjantów o konieczności zapłacenia mandatu. Wtedy kobieta zaproponowała funkcjonariuszom, że mogą się przecież dogadać. Poinformowała, że ma przy sobie 150 zł. Mimo, że policjanci powiedzieli, że wręczenie korzyści majątkowej to przestępstwo, kobieta włożyła pieniądze do notatnika jednego z nich. Funkcjonariusze zatrzymali Annę K. i przewieźli do komendy. Tutaj usłyszała zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym.

ah/aw

Powrót na górę strony