Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za brak opieki usłyszała zarzuty

Data publikacji 27.07.2015

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała matka, która zostawiła w mieszkaniu 15-miesięczną córkę. Policję wezwali zaniepokojeni sąsiedzi. Funkcjonariusze z Bielan zatrzymali nietrzeźwą kobietę. Dziewczynka trafiła do Domu Małego Dziecka, a 22-letnia matka do izby wytrzeźwień.

Oficer dyżurny bielańskiej komendy został poinformowany przez sąsiadów, że z mieszkania przy ulicy Gdańskiej od dłuższego czasu dobiega płacz dziecka. Z relacji świadków wynikało, że małym dzieckiem może opiekować się nietrzeźwa matka.

Na miejsce natychmiast przyjechali mundurowi. Funkcjonariusze, gdy weszli do lokalu, zastali w nim tylko leżąca w wózku dziewczynkę, nie było z nią żadnej dorosłej osoby. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia.

Funkcjonariusze przy bloku zastali nietrzeźwą Klaudię O. Kobieta miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, a następnie do Domu Małego Dziecka. Nietrzeźwa matka trafiła do izby wytrzeźwień. Kobiecie już został przedstawiony zarzut za to, że mając obowiązek opieki nad córką dopuściła do przebywania 15-miesięcznej córki, w okolicznościach niebezpiecznych dla jej zdrowia.

ek/aw

Powrót na górę strony