Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu

Data publikacji 23.07.2015

Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Specjaliści zwalczający tego typu przestępstwa zatrzymali dwoje obywateli Armenii, którzy posiadali wyroby tytoniowe. 55-latka i 36-latek odpowiedzą za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w komendzie stołecznej prowadzą stałe kontrole miejsc, w których może dochodzić do handlu towarami pochodzącymi z przemytu. Funkcjonariusze kontrolują miedzy innymi bazary i targowiska. To właśnie w pobliżu jednego z nich funkcjonariusze namierzyli dwoje obywateli Armenii,  oferujących swoim klientom papierosy.

Przeznaczone do sprzedaży produkty nie posiadały, wymaganych prawem polskich znaków akcyzy skarbowej. 55-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Policjanci zabezpieczyli prawie 1500 paczek papierosów.

Zatrzymani odpowiedzą teraz za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego. Grozi za nie kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ea

Powrót na górę strony