Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj nieletni zatrzymani za kradzież

Data publikacji 08.07.2015

W wyniku pozyskanych informacji oraz przeprowadzonej obserwacji policjanci wydziału ds. nieletnich i patologii północnopraskiej komendy zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzewanych o kradzież dwóch rowerów Veturillo na warszawskim Targówku. 10 i 16-latkiem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii uzyskali informację o kradzieży dwóch rowerów Veturillo na warszawskim Targówku. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 4000 zł. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że kradzieży dokonało dwóch nieletnich. Natychmiast podjęli działania w celu ustalenia sprawców tego czynu. Szybko ustalili rysopisy nieletnich.

Rozpoczęli obserwację miejsca, gdzie mogli przebywać poszukiwani. Ich informacje się potwierdziły. Przy jednym ze stojaków na rowery Veturillo zauważyli 16-latka, który siedząc na przypiętym rowerze, siłą próbował wyrwać go z zabezpieczeń. W tym czasie 10-latek szarpał rower, próbując wydostać go ze stojaka. Obaj nieletni swoim wyglądem odpowiadali rysopisom sprawców kradzieży.

Po jakimś czasie 10 i 16-latek zaczęli oddalać się z miejsca. Policjanci podzielili się i postanowili zadziałać z zaskoczenia.

Przy ul. Pratulińskiej podjęli interwencję wobec obu podejrzanych. 10 i 16-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Rejonowej Policji VI w celu przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie o kradzież. Chłopcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

ea/po
 

Powrót na górę strony